Działalność ratunkowa nie jest tania. Jako młoda jednostka posiadamy ograniczony dostęp do funduszy, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie.

Potrzebujemy nie tylko środków finansowych, ale również różnego rodzaju sprzętu. Liczy się dla nas nawet najmniejsza rzecz czy też złotówka.

Lista sprzętu pierwszej potrzeby:

  • Fantom szkoleniowy na potrzeby prowadzonych zajęć z pierwszej pomocy
  • Radiotelefon Motorola GP360
  • Zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro

Środki, które przydadzą się w każdej ilości:

1% podatku

Ochotnicze Straże Pożarne mają status Organizacji Pożytku Publicznego i możliwość pozyskania 1% podatku. Wystarczy, że w rozliczeniu PIT w odpowiedniej rubryce podasz numer KRS: 0000116212 (Związek OSP RP) oraz cel szczegółowy: OSP Gdańsk - Klukowo, 80-298, Gdańsk.

Darowizny

Aktualny numer konta, na który mogą Państwo przekazywać darowizny jest dostępny w zakładce kontakt. W tytule przelewu zalecamy wpisać Darowizna na cele statutowe, co pozwala Państwu odliczyć darowiznę od podatku dochodowego.

Wsparcie finansowe przekazane dla organizacji pozarządowych (wg. art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie), a więc także na rzecz stowarzyszenia, jakim jest Ochotnicza Straż Pożarna, jest możliwa do odliczenia od dochodu w wysokości do 6 proc. tego dochodu (jest to maksymalna kwota wszystkich takich darowizn). Podstawą takiego odliczenia jest art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.